fbpx

Ziołowe odchudzanie

 w Sylwetka

O zbawiennym wpływie niektórych ziół na zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Od setek lat są one skutecznie wykorzystywane w leczeniu najróżniejszych schorzeń. Mimo że dziś przyzwyczajeni jesteśmy do syntetycznych preparatów, warto przypomnieć sobie zalety ziołolecznictwa. Dary natury można bowiem wykorzystać również jako wsparcie diety.

Najważniejsze zalety

Spożywanie ziół w najróżniejszych postaciach nie może stanowić diety samej w sobie. Skutecznie pomoże jednak w utracie zbędnych kilogramów. Do najważniejszych korzyści ziołowego „wspomagania” można zaliczyć:

  • przyspieszenie procesu przemiany materii w organizmie,
  • wpływ na proces spalania tkanki tłuszczowej,
  • oczyszczenie organizmu z toksyn przez działanie moczopędne,
  • zahamowanie nadmiernego apetytu,
  • korzystny wpływ na proces trawienia,
  • zapobieganie występowania efektu jojo.

Zioła ziołom nierówne

By dieta była skuteczna, należy zwrócić uwagę na właściwości i działanie poszczególnych ziół, tym samym samodzielne komponowanie ziołowych mieszanek będzie wymagało podstawowej wiedzy. Co i kiedy stosować?

Prócz klasycznych mieszanek ziół, warto spróbować również opartych na naturalnych składnikach suplementów diety. Godnym polecenia jest chociażby preparat Fit Booster od firmy FemiPharma, który w dużej części opiera się właśnie na ziołach, a jego stosowanie, między innymi przez ich odpowiedni dobór, jest niezwykle skuteczne.

Kwestie bezpieczeństwa

Mogłoby się wydawać, że stosowanie wszelkiego rodzaju ziół jest całkowicie bezpieczne i można włączać je do diety bez żadnych ograniczeń. Nie należy jednak dać się zwieść. Mimo dobroczynnego wpływu, niektóre z ziół mogą zwyczajnie zaszkodzić. Dlatego ważne jest, by przy długotrwałym stosowaniu lub łączeniu kilku różnych rodzajów, zasięgnąć opinii specjalisty.

Pozostaw komentarz

0

Start typing and press Enter to search