fbpx

Suche włosy zimą? 5 naturalnych sposobów

 w Style, Włosy

Zima to wyjątkowo ciężki okres – zarówno dla skóry, jak i dla włosów. Nieistotna jest też fryzura, którą masz na głowie, w grudniu czy styczniu wszystkie włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Dlaczego? Ma to związek przede wszystkim z suchym i zimnym powietrzem, które może powodować wiele niepożądanych skutków, jak również z nagłymi zmianami temperatur, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Jak unikać i zachować dobrą kondycję włosów?

Mycie to podstawa

Nie oznacza to jednak, że zimą powinniśmy myć włosy częściej, jednak o tej porze są one bardziej narażone na przetłuszczanie się, między innymi przez wzgląd na temperaturę, lecz także noszone przez nakrycia głowy. Dobrym rozwiązaniem będzie zmiana szamponu na delikatny, stworzony z naturalnych składników, jak również unikanie zbyt gorącej wody. Warto też wyeliminować kosmetyki zawierające miód czy aloes – substancje te powodują zimą puszenie i przesuszanie włosów.

Susza na głowie

Stylizacja włosów w zimowe miesiące to wielki problem – nie dość, że włosy nie znajdują się w najlepszej kondycji, dodatkowo głowę przykrywa czapka lub inne nakrycie głowy. By nie pogarszać sytuacji, warto zrezygnować z suszenia włosów suszarką, zamiast tego zastosować zaś bawełniany materiał.

Olej to dobry pomysł

W tej sytuacji pomoże maska na włosy (powinno używać się tych naturalnych, zawierających w składzie oleje), która uczyni je sprężystymi i lśniącymi. Jeśli jednak wyjście to okaże się niewystarczające, wystarczy dowolny olej, czepek i ciepły ręcznik, by przeprowadzić domową kurację.

Odżywianie cały rok

Regularne odżywianie włosów ważne jest nie tylko zimą, w tej porze roku warto jednak postawić przede wszystkim na olejowanie (przy użyciu olejku arganowego czy ze słodkich migdałów), które pozwoli stworzyć swego rodzaju powłokę ochronną.

Pozostaw komentarz

0

Start typing and press Enter to search