fbpx

Nietypowe porady odchudzające

 w Sylwetka

Różnego rodzaju diety mające na celu redukcję wagi towarzyszą nam na co dzień, pojawiając się w gazetach, książkach czy w Internecie. Ich liczba jest wyjątkowo trudna do oszacowania, nieustannie są bowiem modyfikowane i ulepszane. Część porad, do których można dotrzeć jest jednak dość… nietypowa. Czy warto jest zastosować? O tym każdy powinien zdecydować samodzielnie. Najlepiej z odpowiednim dystansem.

Odchudzająca czekolada

Żart? Niekoniecznie. Badania naukowców z Uniwersytetu w San Diego wykazały, że osoby spożywające regularnie 3 kostki czekolady o zawartości minimum 60% kakao, były szczuplejsze od odmawiających jej jedzenia. Taki wynik wytłumaczono względnie niskim indeksem glikemicznym produktu oraz zawartością substancji zapobiegających odkładaniu się tłuszczu.

Powrót do korzeni

Dieta paleo staje się co raz popularniejsza również w Polsce. Stosujący ją mają chudnąć, a jednocześnie tryskać energią. Zakłada ona cofnięcie się do sposobu żywienia… ludzi pierwotnych. Wykluczone zostają więc produkty zbożowe, mleczne czy przetworzone oleje. Warto jednak pamiętać, że ówcześnie ruszano się znacznie częściej niż w obecnych czasach. Dieta paleo będzie więc niczym bez odpowiedniej dawki aktywności fizycznej.

Pomocne bakterie

Jeden z amerykańskich magazynów wysunął twierdzenie, jakoby obecne w jelitach bakterie mogły skutecznie wpływać na wagę. Spożywanie produktów zawierających żywe kultury bakterii ma skutecznie pomagać w walce o szczupłą sylwetkę i to bez jakichkolwiek ograniczeń kalorycznych.

Śpij i nie jedz

Założenie „diety” jest proste – gdy śpisz, nie jesz. Dlatego też wskazana jest jak największa ilość snu, nawet, jeśli miałby być on wywołany najróżniejszymi lekami. Faktem jest, że osoby niedosypiające mają zdecydowanie większe skłonności do nadwagi, jednak zastępowanie jedzenia snem wydaje się nie do końca trafionym pomysłem.

Pozostaw komentarz

0

Start typing and press Enter to search