fbpx

Naturalnie na co dzień, czyli jak pielęgnować włosy?

 w Włosy

Zdrowe, a przez to piękne włosy wymagają wielu poświęceń, zadbać należy bowiem o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Ważne są zarówno kosmetyki (również te, tworzone „domową” metodą”), jak i suplementy diety, a nawet… technika czesania.

Masaż to podstawa

Masaż skóry głowy nie tylko wspomoże proces wzrostu włosów, ale także, przy okazji, może stanowić świetne odprężenie po ciężkim dniu. Wykonywany codziennie, pobudza skórę głowy, a tym samym stymuluje krążenie w kierunku cebulek włosowych, co w rezultacie prowadzi do wspomnianego już przyspieszenia porostu włosów.

Domowe sposoby pielęgnacji

By odżywić włosy, nadać im blasku, czy też poradzić sobie z różnego rodzaju problemami wystarczy… odwiedzić kuchnię. To nie żart! Nie od dziś wiadomo, że naturalne produkty mają zbawienny wpływ na ludzkie ciało, w tym także na włosy. Wśród najpopularniejszych wymienić trzeba:

  • jajka – żółtka bogate są w tłuszcze, białka zaś, dzięki zawartym w nich enzymom, pomogą w walce z przetłuszczającymi się włosami,
  • produkty mleczne – kwas mlekowy bardzo dobrze, a przy tym delikatnie oczyszcza włosy,
  • piwo – zawarte w nim drożdże nadadzą zdrowszego wyglądu wyraźnie „zmęczonym” włosom,
  • miód – dzięki swoim właściwościom jest sprzymierzeńcem w walce z odwodnionymi włosami.

Czesz z głową!

Włosy najlepiej rozczesywać przed ich myciem, co pomoże uniknąć ich plątania oraz późniejszych trudności w rozczesywaniu. By ułatwić sobie to zadanie, można sięgnąć po naturalne produkty, wzbogacone wyciągami z rumianku czy szałwii. Jeśli nie myjemy włosów codziennie, trzeba też pamiętać o konieczności ich rozczesania przed położeniem się spać – dzięki temu możliwe stanie się pozbycie nagromadzonych przez cały dzień zanieczyszczeń.

Wiedz, co jesz

Na wygląd i kondycję włosów wpływa nie tylko pielęgnacja w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale również ta „od wewnątrz”, czyli odpowiednia dieta. Pomogą warzywa i owoce, jak również produkty bogate w witaminę B. Dobrym rozwiązaniem będą także dobrze dobrane suplementy (produktami o naturalnym składzie pochwalić się może na przykład FemiPharma, której Beauty Booster zbawiennie wpływa także na włosy).

Pozostaw komentarz

0

Start typing and press Enter to search