fbpx

Jak nie przytyć zimą?

 w Sylwetka

Zima to okres, po którym często zmagamy się z dodatkowymi kilogramami. Z reguły nie jesteśmy zadowoleni z ich obecności, zaś uświadamiamy to sobie dopiero, gdy temperatura wzrasta, a perspektywa nadchodzących wakacji wydaje się nieubłagana. Jak uniknąć corocznych zmagań o summer body i zadbać o siebie jeszcze zimą?

Jedz regularnie.

Zasada ta powinna przyświecać nam przez cały rok, zima jest jednak szczególnie istotna. Zachcianki pojawiają się bowiem częściej, a już ponadprogramowe 200 kcal dziennie może spowodować przybranie kilku ładnych kilogramów w czasie trwania zimy.

Spaceruj.

Nawet kilkanaście minut spaceru dziennie pomoże dotlenić organizm czy pobudzić krążenie. W mroźne dni, gdy perspektywa opuszczenia ciepłego pomieszczenia nie jest najprzyjemniejszą, wydaje się to być szczególnie istotne.

Nie rezygnuj z warzyw i owoców.

Dieta zimą zmienia się diametralnie, co ma związek między innymi z ograniczeniem ilości dostępnych warzyw czy owoców. Nie należy jednak całkowicie ich porzucać, zawierają bowiem wiele cennych składników, dzięki którym nasza dieta staje się bardziej różnorodna, a przede wszystkim wpływają na naszą odporność.

Jedz rozważnie.

Zima to okres świąt, następnie zaś karnawału (z nieodłącznym tłustym czwartkiem), a także wielu innych okazji, gdy „folgujemy” sobie bardziej niż zazwyczaj. Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku.

Postaw na zupy.

Pożywne warzywne zupy pomogą zachować homeostazę, a także odpowiednią temperaturę organizmu. Zastosowanie wyrazistych przypraw, na rzecz ograniczenia cukru i soli, również przyczyni się do braku dodatkowych kilogramów.

Pamiętaj o witaminach.

Planując posiłki warto postarać się, by zawierały jak najwięcej składników bogatych w najróżniejsze witaminy. Należy pamiętać chociażby o witaminach z grupy B, które przeciwdziałają między innymi depresji i wszelkiego rodzaju złym nastrojom (a te, jak wiadomo, mogą przyczynić się do nadwagi, jak nic innego).

Pozostaw komentarz

0

Start typing and press Enter to search