fbpx

Jak dbać o skórę zimą?

 w Cera

Zima. Przez jednych ukochana i niezmiennie kojarząca się z najbardziej rodzinnym i – paradoksalnie – „ciepłym” okresem w roku. Przez innych znienawidzona, tym samym pełna tęskniących za latem westchnień. Upodobania pogodowe nie zmieniają jednak faktu, że właśnie zimą skóra narażona jest na wiele nieprzyjemnych sytuacji. Jak ich unikać i jednocześnie prawidłowo dbać o skórę, gdy temperatura oscyluje w granicach 0º?

Po pierwsze – chroń nawilżając

Za najważniejszy zimowy kosmetyk uznać należy krem nawilżający. Zarówno ten, stosowany do rąk, jak i jego odpowiednik do twarzy. Powinny one zawierać antyoksydanty, substancje, które pomogą utrzymać wodę w skórze, a także te łagodzące wszelkiego rodzaju podrażnienia.

Po drugie – nie wysuszaj

Porada ta tyczy się całego ciała. Żel używany pod prysznicem najlepiej zamienić na preparaty mające konsystencję mleczka albo kremu. Należy też zrezygnować z mydła w kostce, gdyż jego stosowanie bardzo często prowadzi do wysuszenia skóry.

Po trzecie – dbaj o usta

Skóra warg nie zawiera gruczołów łojowych. Oznacza to, że jest najbardziej narażona na wysuszenie. Szczególnie więc zimą powinna pokrywać je nawilżająca warstwa błyszczyku lub balsamu. By nadać im gładkość, warto postawić na peelingi do ust, które również działają nawilżająco.

Po czwarte – unikaj gorących kąpieli

Gorąca kąpiel to z pewnością jedna z rzeczy, które w mroźny dzień niezwykle kuszą. Długie i gorące kąpiele sprawiają jednak, że niszczeniu ulega warstwa ochronna skóra, tak ważna właśnie zimą. Chcąc nie chcąc więc, zimowe kąpiele powinny być krótkie i niezbyt gorące.

Po piąte – używaj kremów z filtrem

Również zimą skórze potrzeba jest ochrona przed promieniami UV, są one bowiem odbijane od kryształków śniegu i bez koniecznej ochrony mogą doprowadzić do wyjątkowo nieprzyjemnych sytuacji. Na co dzień najlepszy będzie krem SPF 10 (SPF to wartość liczbowa filtra, określająca zdolność ochrony przed promieniami UV), jeśli jednak czeka na nas wycieczka w góry, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie krem SPF 30.

Pozostaw komentarz

0

Start typing and press Enter to search