fbpx

Domowe SPA – jak się do tego zabrać?

 w Beauty Tips

Połączenie relaksu i odpoczynku z pielęgnacją ciała? Zdarza się o tym marzyć każdemu. Wyprawa do SPA z prawdziwego zdarzenia nie zawsze jest jednak w zasięgu ręki. Tym samym, idealnym rozwiązaniem będzie z pewnością zorganizowanie SPA… w zaciszu własnego domu. Kilka domowych zabiegów pomoże skutecznie się zrelaksować, a także odżywić swoje ciało. Od czego jednak zacząć?

Zacznij od wody!

Niewielu wie, że skrót SPA pochodzi od łacińskiego sformułowania sanitas per aquam, które oznacza „zdrowie dzięki wodzie”. Świetnym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie domowej pielęgnacji od gorącej, relaksującej kąpieli. Dodanie do niej olejków eterycznych zapewni wspaniałą aromaterapię. Kąpiel powinna trwać co najmniej 30 minut, podobnie, jej temperatura powinna oscylować w okolicach 30 stopni Celsjusza.

Odżywiaj i pielęgnuj

By skóra pozostała po kąpieli miękka i nawilżona, należy sięgnąć po różnego rodzaju balsamy lub kremy, szczególnie zaś te, posiadające w swoim składzie witaminy, a także tłuszcze roślinne. Doskonale sprawdzi się również zwykła oliwa (podgrzewając ją i dodając olejku eterycznego zyskamy niesamowity efekt).

Pamiętaj o włosach

Domowe SPA to nie tylko pielęgnacja ciała, nie należy zapominać również o włosach. Na umyte należy nałożyć ulubioną maseczkę, która pomoże je odżywić i sprawi, że zachowają zdrowy wygląd. Dobrym rozwiązaniem dla włosów będą także różnego rodzaju oleje i wcierki.

Zadbaj o cerę

Nieodłącznym elementem domowego SPA powinna być także pielęgnacja cery. Czas po relaksującej kąpieli to idealna chwila na skorzystanie z maseczki na twarz. Warto pamiętać, że im bardziej bogate w różnego rodzaju składniki odżywcze, z których powstaje maska, tym lepszy będzie jej wpływ na naszą cerę.

Na koniec – manicure

Dłonie nazywane są często wizytówką człowieka, dlatego też ostatni z zabiegów powinien się skupić właśnie na nich. Specjalna maseczka z oliwy oraz cytryny pozwoli wzmocnić paznokcie oraz usunąć z nich wszelkiego rodzaju przebarwienia, kremy zaś skutecznie nawilżą zmęczone dłonie.

Pozostaw komentarz

0

Start typing and press Enter to search